Zdeněk Síbek (1955-2014)

Díky, tati

Zdeněk se narodil v lednu roku 1955 do rodiny Zdeňky a Miloše Síbkových. V Žižkovském bytě jej uvítal také starší brácha Miloš. Společné dětsví patřilo klukovinám, které nabraly obrátky na chatě ve Slivenci.

Zdeněk šel ve šlépějích rodinné tradice a vyučil se tiskařem. Oboru zůstal věrný celý život a beze stop po tiskařské barvě na rukou si jej snad ani nelze představit.

V červnu 1980 se oženil – vzal si Naďu z rodiny Třeštíkových. Manželský život začali ve skromné místnosti ve Vysočanech, ve společné domácnosti s Nadinou babičkou. Protože jim láska kvetla, narodili se jim postupně dva synové – Tomáš a Jan. Zdeněk tedy musel pořídit větší byt, který našel v roce 1984 na sídlišti na Jižním Městě.

Touha po společných zážitcích jej namotivovala k hledání zahrady pro trávení volného času. Chatu v Okrouhle Zdeněk pořidil na jaře 1988. V údolí Libeňského potoka strávil nejkrásnější chvíle svého života s rodinou – budoval, odpočíval, radoval se ze společenství. Bylo jistě jeho radostí, že syn Jan rodinné zázemí v Okrouhle rozšířil a na přilehlém pozemku staví dům.

Do rodiny postupně přijal také Magdu a Lucku, nynější manželky svých synů. Není přeháněním, že i je považoval za vlastní. S radostí a něhou přivítal na světě také vnučky Medu a Emu.

Zdeněk byl člověk, kterého charakterizovala láska, laskavost a stálost. V tom všem byl absolutní minimalista – bez velkých gest nikoho z blízkých a kamarádů nenechal na pochybách, že jej má rád a že je na světě pro něj. Pokud na mne budou jednou mé vlastní děti vzpomínat se stejnou vděčností, jako já teď na něj, nemine se můj život cílem.

Díky, tati.