Kolofon

 Informace o stránkách

  Stránky připravuje Tomáš Síbek.
 Obsah je publikován pod licencí BY-NC-ND 4.0.
 Web nepoužívá soubory cookies.
 Stránky jsou publikované s redakčním systémem WordPress.
 Webdesign s názvem SenPress vytvořil Matthias Pfefferle.
 Použity jsou ikony Font Awesome.
 Web je provozován na serveru Blueboard.
 Doména sibek.cz je registrována od roku 2008 u CZ.NIC.

Jak makám?

  Nic zvláštního, ale mám rád své soukromí

Zcela tuctově laptop Dell jede na Windows 10, s dokumenty pracuju v Office, text a kód píšu v Visual Studio Code, můj správce souborů je klasicky Total Commander, zálohuju na Dropbox, na webu surfuju na Firefox, koresponduju ve Fastmail, úkoly plánuju v Todoist, Trello a JIRA. A neobejdu se bez AutoHotkey.

JIRA: The #1 software development tool.

Fastmail

Dlouho jsem si myslel, že krom vyhledávání na webu potřebuju Google nutně taky k využívání webmail aplikace. Zajídalo se mi ale platit za tuto službu svým soukromím, což mě motivovalo k hledání alternativ. Nadchla mě služba Fastmail, která krom důrazu na soukromí ve svém balíku nabízí správu kalendářů, poznámek i nástroj pro zálohování souborů. S emaily jsem spoko na Fastmail.

Email you can feel good about. Privacy, control, …

 Vodafone

Na podzim 2019 jsem zjistil, že k Vodafone Business Red+ tarifu (4 čísla, neomezené sms, volání a 20 GB sdílených dat) mám zdarma nárok na pevný internet a kredit do Galerie Vodafone, který můžu uplatnit na službu Sledování TV. Takže O2 konečně nepotřebuju a rodina je spoko s Android TV na krabičce Xiaomi Mi Box S. Vstupní investice do krabičky byla 1500 Kč a každý měcíc ušetřím 800 Kč, které jsem platil za kombo připojení a nejlevnějšího tarifu pro O2 TV.

 Skautská energie

Stejně jako jsem se rád rozloučil v rámci připojení k internetu a TV s O2, zamával jsem nyní i Centropolu. Kam mne srdce táhne je jasné. Se Skautskou energií můžeš teď velmi výhodně svítit i ty!

  IndieWeb

Můj pohled na svět je poměrně liberální, ale osobně jsem spíše konzervativní. Když vyrostete ve skautském oddíle, posloucháte hardcore punk a jste současně otevření i starším duchovním tradicím, taky se vám to může stát. Teď zpět k webu. Stejně jako ve všech oblastech se snažím i na internetu hledat řešení, která jsou promyšlená do hloubky. Často jsou to okrajová hnutí. V síti se jedná např. o IndieWeb.