Podzemí neexistuje?

Vyvětlujte lidem mimo scénu, jak funguje kultura mimo běžný rámce. Těžkej úkol zkusili rozlousknout autoři respektu. Je jasný, že pro lidi zevnitř je zvláštní číst:

Další nutné pravidlo zní „udělej si sám“ a jeho význam dobře ukazují koncerty přespolních. Když s nimi lidé kolem Silver Rocket začínali, museli do přípravy investovat i vlastní peníze a často prodělávali. Postupně ale vytvořili na účtu polštář, z kterého se výdaje platí a návratnost nemusí být hlavním hlediskem pořádání koncertu. Silver Rocket drží kvůli divákům ceny lístků co nejníž, pokud koncert vysloveně nevydělává, neúčtují si žádnou provizi. Hlavním kritériem je pro ně naprostá spokojenost zahraničních hostů. „Sami máme kapely, takže víme, jak je důležité cítit se na turné dobře,“ vysvětluje Nenadál. Pro alternativní tvrdší rockovou scénu je tenhle přístup typický i v zahraničí, takže většina zdejších kapel kolem Silver Rocket díky propojené síti dobrovolníků vyjíždí na evropská turné – o čemž domácí komerčně úspěšnější skupiny jen sní. „To, že nějaká kapela patří k Silver Rocket, znamená, že nedělá práci jenom pro sebe, ale pro celou scénu,“ uzavírá Nenadál. „Lidi, pro které je důležitá jen jejich vlastní kariéra, nás nezajímají.“

(celý článek; chat s ÚV SR)

Ale fajn, řekl bych, že to byla slušně odvedená práce. Do smíchu člověka přivede navazující příspěvek Petra Ference z A2. Problematika vymezení termínu underground může bejt pro někoho takový téma. Underground patří máničkám stíhaným komanči za minulého režimu??? A dneska tedy podzemí neexistuje, protože si koncerty děláme ze záliby a nikdo nás kvůli tomu nestíhá. Pane Ferenc, Vaše problémy bych chtěl mít. Podzemí tu je! Je to odvaha chodit na výlety mimo zaběhnutý rámec, je to odvaha udělat z výletu cestu na celej život. Jsem rád, že tenhle punk prostor mimo rámec existuje. Mimochodem, používání termínu punk, by si taky zasluhovalo sloupek, pane Ferenc. Takže si zanotujme s Bourkem:
Chce se mi blejt, když tě slyšim řikat PUNK