Doporučuji příspěvek.

Zdroj: Český tramping neskončil, tahle subkultura tady bude dalších sto let, míní fotograf

Po revoluci část trampů zmizela, pořád tu ale jsou, existuje nová generace – mladí lidé s dětmi, kteří chodí do přírody, pochvaluje si fotograf Libor Fojtík, který vytvořil dokumentární fotoknihu o fenoménu českého trampingu. Podle Fojtíka nebyli trampové organizovaní, a proto byli režimem nepolapitelní. „Byla to svým způsobem partyzánská skupina,“ ohlíží se fotograf za minulostí trampingu. Jaké jsou ideje trampingu? A jak se mu pronikalo do dnešních trampských osad?

Kniha bude zajímavá: www.liborfojtik.com/en/home/tramp

U poslechu rozhlasu o trampech jsem si vzpomněl na výročí Marko Čermáka. Budu muset objednat knihy, které vyšly k jeho osmdesátinám u Vaška Vávry:

Rychlé šípy

Jubilejní 10. svazek edice Klasické komiksy Marko Čermáka přináší vůbec poprvé souborné vydání všech částí kultovního seriálu, které výtvarník M. Čermák v letech 1968-1971 a 2009 podle scénáře Jaroslava Foglara nakreslil. Kniha je obohacena originálními ukázkami seriálových scénářů J. Foglara včetně jeho nákresů, Foglarovým nikdy nezveřejněným pojednáním z roku 1970 Jak se dělají Rychlé šípy a je doplněna ediční poznámkou k historii seriálu.

http://www.intercrosse.eu/interkros/eshop/0/0/5/195
Romantické paběrkování

Výbor starších i novějších textů Marko Čermáka – povídek a článků věnovaných trampskému dávnověku i současnosti, doplněný velkým množstvím autorových černobílých i barevných kreseb a fotografií vyjde u příležitosti osmdesátých narozenin M. Čermáka zhruba v polovině března.

http://www.intercrosse.eu/interkros/eshop/0/0/5/197